Turniej badmintona i szkolenie Shuttle Time – Chojnice 2016

24 września 2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół odbył się Turniej Amatorów organizowany przez trenerów Pomorskiego Związku Badmintona z Gdańska. Udział w nim wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele i sympatycy badmintona. Rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.

Wyniki klasyfikacji końcowej:

Kobiety:

1. Anna Firlit
  2. Patrycja Drobińska
  3. Weronika Jażdżewska
  4. Dominika Sajnaj
  5. Ewelina Dolna
  6. Julia Windorpska
  7. Alicja Patela

Mężczyźni:

1. Dariusz Mindykowski
  2. Leszek Szank
  3. Marcin Czajka
  4. Zbigniew Czajka
  5. Wojciech Mazur
  6. Bartłomiej Ossowski
  7. Daniel Szumacher
  8. Łukasz Stanek

Wyróżnienie i nagrodę specjalną otrzymała najmłodsza – 7 letnia zawodniczka – Marta Czajka.

Z inicjatywy nauczycielki wychowania fizycznego Pani Joanny Biesek i przychylności Pani Dyrektor Małgorzaty Gierszewskiej Zespół Szkół w Chojnicach stał się partnerem Pomorskiej Federacji Sportu w Gdańsku w realizacji programów upowszechniania badmintona w roku 2016 realizując Pomorski Program Wojewódzki „Badminton Łączy Pokolenia” oraz program Polskiego Związku Badmintona „Shuttle Time”. W ramach tego programu odbyło się szkolenie dla nauczycieli i sympatyków badmintona prowadzone przez trenera Przemysława Ciastonia. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat BWF oraz materiały szkoleniowe.

Badminton – sport olimpijski staje się coraz popularniejsza dyscyplina sportową. W dniu  10 września 2016r. na Stadionie Narodowym w Warszawie Polski Związek Badmintona przeprowadził dla 13 tysięcy uczestników Narodowy Dzień Badmintona. Grano na 51 kortach. Od roku szkolnego 2016-2017 został wprowadzony do rozgrywek szkolnych Województwa Pomorskiego.