AktualnościSukcesy uczniów

100% z wiedzy o społeczeństwie na maturze dla Jędrzeja

Jędrzej Zabrocki jest jeszcze uczniem klasy II geo-wos, a już zapewnił sobie 100% na maturze z wiedzy o społeczeństwie. Przywilej ten wywalczył dzięki zdobyciu tytułu laureata szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Polsce w Świecie Współczesnym. W finale olimpiady Jędrzej (na zdjęciu z prof. Wojtaszczykiem) na ponad 100 zakwalifikowanych do zawodów centralnych zajął XIII miejsce w Polsce.

Nasz uzdolniony licealista jest jedynym laureatem szczebla centralnego z województwa pomorskiego. Tytuł laureata umożliwia uzyskanie zwolnienia z postępowania rekrutacyjnego na kilkudziesięciu uczelniach w kraju (w tym na prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Jagiellońskim).

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content