AktualnościSport

Finał wojewódzki sztafetowych biegów przełajowych

Po latach finał województwa pomorskiego w sztafetowych biegach przełajowych przeniósł się z Garczyna do Gdyni. W otoczeniu hal i stadionów gdyńskiego ośrodka sportu- biegacze i biegaczki rywalizowali o tytuł najszybszej drużyny w województwie. Mimo, że obydwie reprezentacje Zespołu Szkół na tych zawodach nie występowały w rolach faworytów to dzięki wsparciu swoich trenerów – Moniki Szlangi i Jarosława Wróblewskiego- zawodnicy przystąpili do wyścigów pełni determinacji i sportowej pasji. Ich zadaniem było zajęcie możliwie najwyższego miejsca wśród 23 reprezentacji szkół średnich z Pomorza.

Zadania zdecydowanie nie ułatwiała trasa. Mimo sprzyjających warunków atmosferycznych w lesie gdzie odbywały się igrzyska królowały wąskie, zabłocone ścieżki, zdradliwe korzenie i wystające kamienie. Pomimo tych trudności zarówno drużyna męska jak i żeńska nie planowały zwalniać. Każdy kolejny zawodnik ruszający na swojej zmianie biegł ile sił w nogach. Niestety nie wystarczyło to do zajęcia miejsca na podium. Dziewczyny zajęły VI miejsce. Chłopcy uplasowali się o jedno oczko wyżej, kończąc rywalizację na V miejscu.

Skład drużyny żeńskiej : Burczyk Zuzanna, Cysewska Zuzanna, Depka Prondzinska Denisa, Gawin Emilia, Januszewska Kinga, Kontek Natalia, Kujaszewska Martyna, Lesczyńska Alicja, Rekowska Roksana, Rudnik Malwina, Schada Borzyszkowska Ewa, Sprawka Ula, Synak Daria, Synkierska Antonina.

Skład drużyny męskiej: Filipiak Miłosz, Kołtonowski Mateusz, Kowalski Jakub, Kubicki Marcel, Leszczyński Paweł, Madej Kacper, Żychliński Maksymilian, Michalski Szymon, Porożyński Mateusz, Ryngwelski Damian, Stawarz Szymon, Stoltman Miłosz, Szmagliński Tomasz, Wędzelewski Stanisław.

Skip to content