AktualnościSukcesy uczniów

32 kwalifikacje do etapów centralnych olimpiad w klasach geo-wos!

Finałem wojewódzkim Olimpiady Znajomości Afryki olimpijczycy z klas geo-wos zakończyli zmagania na szczeblu okręgowym olimpiad. Mamy powody do dumy!

15 uczniów uzyskało 32 kwalifikacje do etapów centralnych w siedmiu olimpiadach. Laureaci i finaliści szczebla centralnego uzyskują zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na licznych kierunkach wielu uczelni w kraju.

Olimpijczykami szczebla centralnego w następujących olimpiadach zostali:

• Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym: Michalina Koczara (IIIE); Katarzyna Orłowska, Monika Bruska, Krzysztof Bartela, Piotr Walczak, Sylwester Banaszak (wszyscy IIE), Marta Berent oraz Julia Piesik (obie IE);
  • Olimpiada Wiedzy o III RP: Katarzyna Orłowska, Konrad Rudnik, Janusz Szudrowicz (wszyscy IIE), Michalina Koczara, Julia Piesik;
  • Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej: Zuzanna Wieczorek, Adrianna Ziółtkowska (obie IIE), Konrad Rudnik, Piotr Walczak, Katarzyna Orłowska, Krzysztof Bartela, Marta Berent;
  • Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności: Filip Schulz, Weronika Wegner (oboje IIE), Sylwester Banaszak, Krzysztof Bartela, Katarzyna Orłowska;
  • Olimpiada Wiedzy o Prawie: Katarzyna Orłowska;
  • Olimpiada Znajomości Afryki: Natalia Skórczewska (IE);
  • Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie: Katarzyna Orłowska, Konrad Rudnik, Piotr Walczak, Julia Piesik, Marta Berent.

Bardzo bliscy kwalifikacji do etapów centralnych olimpiad byli kolejni Filomaci: Anna Frymark, Maria Kiedrowska, Oliwia Schmidt (wszystkie IIE), Jakub Bruski oraz Wiktoria Petelska (oboje IE).

Do zawodów okręgowych olimpiad lub finałów konkursów zakwalifikowali się także: Marta Kobus, Wiktoria Narloch, Dominik Piechowski (wszyscy IIIE),  (oboje IIIE), Adam Wałdoch oraz Dorota Warnke (oboje IIE), Anna Chełmowska, Radosław Daniels, Jakub Januszewski, Wiktoria Krauze, Martyna Kosecka, Jeremi Mrówczyński, Marta Pokrzywińska, Maksymilian Wilk (wszyscy IE)

Gratulujemy!

Opiekunem koła olimpijskiego jest Pan Jacek Borzyszkowski