AktualnościSukcesy uczniów

80. rocznica bitwy pod Monte Cassino

Uczennice Zespołu Szkół: Kalina Głomska, Kornelia Głomska, Kornelia Wozikowska, Weronika Szyszka, Helena Brzezińska, Patrycja Ludzkowska, Natalia Gappa, Maja Pacura, Oliwia Kwiatkowska z hufca ZHP Chojnice oraz Michalina Tuńska z hufca ZHP Pałuki uczestniczyły w „Harcerskiej Wyprawie Pamięci”, wyjeżdżając do Włoch na obchody 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Druhny z 42WDH, 40DH oraz 3SDSH reprezentowały swoje Hufce, swoją Chorągiew, a także nasz kraj. Uczennice pełniły wartę na cmentarzu wojennym u podnóża klasztoru.

Podczas wyjazdu do Włoch nie zabrakło okazji do zwiedzania, ich pierwszym przystankiem był Caberton, z którego łodzią dostały się na wspaniałe wyspy: Burano oraz Murano. Odwiedziły również Wenecję, a następnego dnia zwiedzały Weronę, gdzie miały okazję ujrzeć słynny balkon “Romea i Julii”. W drodze powrotnej nie obyło się bez zwiedzania Rzymu, jak i Watykanu. Wszystkim gratulujemy wyróżnienia i udziału w uroczystych obchodach!

Skip to content