AktualnościSukcesy uczniów

Mamy finalistę w konkursie „InfoSłupia”

W dniu 6 kwietnia 2017 r. zakończył się Międzywojewódzki Konkurs Informatyczny InfoSłupia 2017, nad którym opiekę i patronat honorowy sprawują Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Słupska.

Do szóstej edycji Konkursu InfoSłupia przystąpiło w eliminacjach szkolnych 343 uczniów z 13 szkół województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, reprezentujących Chojnice, Sławno, Słupsk, Sopot i Wejherowo, z których 35 awansowało do półfinału.

Nowością w tym roku był udział gimnazjalistów oraz ucznia 6 klasy Szkoły Podstawowej w Bierkowie.

Uczestnicy konkursu mogli także skorzystać z poczęstunku i wysłuchać wykładu o tematyce informatycznej, który poprowadził pracownik naukowy Akademii Pomorskiej. „InfoSłupia” stała się również dla uczniów reprezentujących różne miejscowości województw pomorskiego i zachodniopomorskiego do wymiany doświadczeń w zakresie tworzenia i wykorzystywania systemów komputerowych.

Po wyłonieniu zwycięzców półfinału przyszedł czas na finałową rywalizację, gdzie uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z pięcioma zadaniami praktycznymi z dziedzin, które dotyczą algorytmów, programowania, sieci komputerowych czy znajomości systemów informacyjnych. Trudnym zadaniem był też quiz z udziałem publiczności.

Konkurs wygrał Grzegorz Kupczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie, który w nagrodę otrzymał laptop, drugi był Bartłomiej Mazur z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku – nagrodzony urządzeniem wielofunkcyjnym, a trzecie miejsce zajął Jakub Gumowski również z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, który otrzymał bon podarunkowy w wysokości 300 zł.

Nasz Wojtek Wardyk z II ti zajął  4 miejsce.

GRATULUJEMY!