Aktualności

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

10 czerwca uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji promującej czytanie „Jak nie czytam, jak czytam”, w której wzięli udział uczniowie chojnickich szkół, Miejska Biblioteka Publiczna   w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa. Przez 10 minut na stadionie Chojniczanki wspólnie czytało 770 osób. Przedsięwzięcie organizowane było przez „Bibliotekę w Szkole”, miało na celu ustanowienie rekordu w jednoczesnym czytaniu.

W akcji wzięły udział klasy: Ia, Ib, Ic, Ie, IIb, IIe, IIf, ITe, IITe.
Oprócz wspólnego czytania  wybrano także najlepszy plakat promujący czytelnictwo. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrało hasło „Czytam, więc jestem” klasy II TE z Technikum im. Stefana Bieszka.

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

 

Skip to content