Aktualności

„Apteczka dla Ukraniy”

Dnia 15 lutego odbyło się spotkanie z dziennikarzami Radia Plus – panią Patrycją Michońską-Dynek i panem Sławomirem Dynek, założycielami Fundacji „Apteczka dla Ukrainy”. Podczas tego spotkanie dowiedzieliśmy się wiele o sytuacji na Ukrainie, o pracy dziennikarzy wojennych oraz o działaniach podejmowanych przez Fundację. Do chwili obecnej udało się im już przekazać ponad 2000 apteczek i wkładów do apteczek oraz dziesiątki tysięcy dodatkowych materiałów opatrunkowych i medycznych. Potrzeby nadal są ogromne. Celem jest, aby Ukraińcy w bombardowanych miastach mieli możliwość opatrzyć rany, przetrwać do nadejścia profesjonalnej pomocy medycznej. A na wojnie na karetkę czeka się długo, bardzo długo…

W szkole zorganizowano została zbiórka, a zebrane materiały opatrunkowe i medyczne przekazaliśmy dziennikarzom.

Skip to content