AktualnościSukcesy uczniów

Białystok po raz trzeci

Troje reprezentantów naszego liceum wywalczyło awans do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o III RP, który odbędzie się w marcu na Uniwersytecie w Białymstoku. W gronie 64 zakwalifikowanych do finału olimpiady znaleźli się: Marta Berent, Julia Piesik oraz Jeremi Mrówczyński (wszyscy IIE, geo-wos)

W eliminacjach okręgowych tej olimpiady tytuły finalistów szczebla okręgowego zdobyli: Janusz Szudrowicz (IIIE, geo-wos), Zuzanna Błaszkowska (IEg, geo-wos), Natalia Skórczewska oraz Szymon Jawdyk (IIE). Kwalifikację do etapu okręgowego uzyskali: Zuzanna Machalewska, Aleksandra Kloskowska (obie IE, geo-wos po SP), Agata Szyszka, Maria Kiedrowska (IIIE), Dominik Rzeźnik, Wiktoria Petelska i Jakub Januszewski (wszyscy IIE) oraz Monika Belke (IEg)

Laureaci i finaliści szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o IIIRP uzyskują zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na licznych kierunkach wielu uczelni w kraju (m.in. na Uniwersytet Warszawski, UAM w Poznaniu, UMK w Toruniu, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Politechnika Białostocka)

Opiekunem olimpijczyków jest Pan Jacek Borzyszkowski

Skip to content