Bydgoski Festiwal Nauki – Edycja Chojnicka

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w Bydgoskim Festiwalu Nauki – Edycja Chojnicka, który odbędzie się w dniach od 18 maja 2016 r. do 20 maja 2016 r.

Bydgoski Festiwal Nauki – Edycja Chojnicka jest imprezą popularnonaukową, organizowaną po raz pierwszy w Chojnicach przez Wydział Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Gospodarki. Maksymą Festiwalu jest hasło: „Złap bakcyla nauki.” Dzięki zaangażowaniu pracowników naukowo – dydaktycznych, partnerów chojnickiego Wydziału uczestnicy Festiwalu mogą przekonać się, jak bardzo inspirująca i fascynująca jest nauka.

Celem Festiwalu jest popularyzacja nauki, kultury i sztuki. Jest to również promocja wśród mieszkańców Chojnic i regionu najważniejszych osiągnięć naukowych, technicznych,
a także rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Ta odbywająca się
w różnych miejscach miasta Chojnic impreza oparta jest na projektach z przeróżnych dziedzin nauki, prowadzonych we wszystkich możliwych formach. Oferta programowa podzielona jest na ścieżki tematyczne: humanistyczną, społeczną, nauk ścisłych, artystyczną oraz ścieżkę medyczną i nauk o zdrowiu. Wszystkie imprezy są bezpłatne, na część z nich wymagane
są wcześniejsze zapisy.Szczegółowe informacjeznajdą Państwo naponiższej ulotce promocyjnej.

Festiwal został objęty patronatem honorowym Burmistrza Miasta Chojnice oraz Starosty Powiatu Chojnickiego.

Ulotka – szczegółowe informacje o terminach i tematyce warsztatów, wykładów i pokazów.

Zapisów można dokonywać telefonicznie pod nr 513 146 624, bądź wysyłając zgłoszenie na adres mailowy chojnice@byd.pl

Kontakt:

• Technikum nr 2 w Chojnicach
  • Urząd Miasta Chojnice
  • Zespół Szkół w Chojnicach
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski w Chojnicach

Patronat medialny:

• Radio Weekend