#CodeWeek2021

W dniach od 9 – 24 października 2021 r. miały miejsce różnego rodzaju wydarzenia związane z EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania. To oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Jest to największe programistyczne wydarzenie w Europie.

My również dołączamy do tego wydarzenia i uczniowie klas I – III naszego Technikum i Liceum na zajęciach z Informatyki brali udział w zajęciach z programowania. Były to wydarzenia sprzyjające rozwojowi kodowania oraz myśleniu obliczeniowemu by rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość.

Bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży dostępne są na stronie: koduj.gov.pl.

Fotorelacja z niektórych zajęć: