AktualnościSukcesy uczniów

Czworo Filomatów w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Mamy za sobą eliminacje okręgowe VIII Olimpiady Wiedzy o Prawach w Świecie Współczesnym. Od pierwszej edycji Olimpiady, każdego roku, Filomaci mają swoich reprezentantów w finale olimpiady.

W tym roku do etapu centralnego olimpiady awansowali: Marta Berent, Jeremi Mrówczyński, Wiktoria Petelska (wszyscy IIIE, geo-wos) oraz Agata Wodowska (IIE, geo-wos, po SP). Tytuły finalistów szczebla okręgowego uzyskali: Zuzanna Machalewska (IIE), Zuzanna Błaszkowska i Emilia Zientara (IIEg, geo-wos), Radosław Daniels oraz Anna Chełmowska (IIIE, geo-wos).

Laureaci i finaliści szczebla centralnego tej olimpiady uzyskują zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na kilkudziesięciu uczelniach w kraju (w tym na prawo, kierunki ekonomiczne, społeczne, filologie, lingwistyki).

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content