Aktualności

Czy w przyszłości będziemy porozumiewać się bez słów? Czy wystarczy telepatia?

Na te pytania próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie klasy III ag w czasie wykładu online , którego wysłuchali 11 marca.  W ten sposób zainaugurowana została nowa forma  współpracy między naszym liceum a Instytutem Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  Uniwersytetu Gdańskiego. Pierwszy wykład prowadził dr Dominik Chomik. Towarzyszyła mu profesor nauk humanistycznych Jolanta Maćkiewicz. Słuchacze poznali formy komunikacji w przeszłości, obecny stan badań naukowych nad niewerbalnymi sposobami porozumiewania się i pomysły dotyczące nieodległej już przyszłości – np. komunikacja przy użyciu mikrochipów i komputera.

Czekamy z niecierpliwością na kolejny wykład, którego tematem będą współczesne polskie reportaże.

Skip to content