AktualnościSukcesy uczniów

Szkoła Dialogu 2015

Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich zdobyło II miejsce w Polsce w projekcie pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła Dialogu”

Uczniowie klasy II A jesienią ubr. przygotowali grę miejską „Śladami Georga Tuchlera”. Jury konkursu doceniło klasę humanistyczną, zwracając uwagę na ogrom pracy, kreatywność w realizacji projektu, skuteczność w działaniu oraz promowanie swojej „małej ojczyzny”. W ramach projektu uczniowie przygotowali m. in. dwa happeningi, opracowali i wydrukowali na potrzeby promocji miasta kilkaset folderów turystycznych w czterech językach, z sukcesem oprowadzili mieszkańców miasta śladami chojnickich Żydów oraz zainspirowali organizację imprez związanych z dialogiem międzykulturowym. W dniu 8 marca na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie z rąk wicemarszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza odebrali zaszczytne miano „Szkoły Dialogu” jako druga najlepsza szkoła w Polsce.

 

 

Skip to content