Aktualności

Drzwi Otwarte Szkoły 2015

W sobotę, 28 marca, drzwi Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich i Technikum im. Stefana Bieszka zostały otwarte dla gimnazjalistów. Mogli oni nie tylko zapoznać się z ofertą edukacyjną, ale też przyjrzeć się codziennemu życiu obu szkół, w których, jak się okazało- wiele się dzieje.

Odwiedzający zostali powitani przez wicedyrektorów – Małgorzatę Gierszewską i Wiesława Peplinskiego oraz opiekunów  Samorządów Uczniowskich.

Rolę przewodników po szkole wzięli na siebie uczniowie liceum i technikum.

Można było zajrzeć do sal i zasiąść na chwilę w szkolnej ławie. Pierwsze piętro zamieniło się w scenę, na której zespół teatralny przedstawiał „Wesele” Wyspiańskiego, a w sali polonistycznej urzędował szkolny kabaret. Zaprezentowało się też  bractwo rycerskie złożone z uczniów i absolwentów oraz zespół muzyczny, a uczennica klasy pierwszej liceum, Kasandra Nynca, zorganizowała pokaż tresury psów.

Obie szkoły przygotowały filmy ukazujące ich codzienną działalność. Obrazy te wyreżyserowali oczywiście uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami.

Goście opuścili mury szkoły w południe, wielu z nich ze słowami:” Do zobaczenia we wrześniu”. Wiadomo jednak, że następna okazja odwiedzenia Zespołu Szkół nadarzy się wcześniej, zwłaszcza dla miłośników poezji –  pisanej, mówionej i śpiewanej- bo już w dniach 15-17 kwietnia szkoła zaprasza na coroczne Kwietniowe Spotkania z Poezją.

 

Skip to content