AktualnościSukcesy uczniów

Fantastyczne wyniki uczniów klas geo-wos w finałach olimpiad!

Siedmioro uczniów z klas trzeciej oraz drugiej geo-wos zdobyło łącznie 20 kwalifikacji do etapów centralnych (finałów ogólnopolskich) w pięciu tegorocznych olimpiadach związanych z przedmiotem wiedza o społeczeństwie. To jeden z najlepszych wyników w kraju!

Wszyscy olimpijczycy szczebla centralnego z klas z rozszerzonym wosem z naszego liceum zdobyli indeksy na uczelnie wyższe (np. na prawo, kryminologię, kierunki ekonomiczne, filologie, lingwistyki, bezpieczeństwo wewnętrzne, dziennikarstwo). Są zwolnieni z postępowania rekrutacyjnego na wielu kierunkach uniwersytetów, m.in. w Gdańsku, Wrocławiu, Toruniu, Poznaniu, Warszawie (UW i UKSW). Julia Tobolska zapewniła sobie np. indeks na prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Oto lista największych tegorocznych olimpijskich osiągnięć uczniów z klas geo-wos:

1)      Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym: Julia Tobolska (III E) została laureatką szczebla centralnego, zaś Natalia Czarnowska oraz Mikołaj Ossowski (oboje III E), Katarzyna Gregus, Agata Laska i Martyna Miszewska (wszyscy II E) uzyskali tytuły finalistów szczebla centralnego. Rafał Michałowski (II E) został finalistą szczebla okręgowego.

2)      Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej: Finalistami szczebla centralnego zostali: Natalia Czarnowska, Agata Laska, Katarzyna Gregus, Rafał Michałowski oraz Martyna Miszewska. Finalistkami szczebla okręgowego zostały: Natalia Wirkus (IIE) oraz Julia Tobolska.

3)      Olimpiada Wiedzy o Prawie: Finalistką szczebla centralnego została Julia Tobolska. Katarzyna Gregus zajęła II, Natalia Czarnowska III, zaś Marta Jaracz (III E) IV miejsce w województwie w etapie okręgowym.

4)      Olimpiada Wiedzy o III RP: Tytuły finalistów szczebla centralnego zdobyli: Julia Tobolska, Natalia Czarnowska, Mikołaj Ossowski, Agata Laska, Katarzyna Gregus oraz Rafał Michałowski. Finalistkami szczebla okręgowego zostały: Martyna Miszewska, Paulina Dyrka(II E), a także Marta Jaracz.

5)      Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie: Finalistkami szczebla centralnego zostały: Agata Laska oraz Katarzyna Gregus.

6)      Olimpiada Znajomości Afryki: Paulina Dyrka zajęła III, a Mikołaj Ossowski IV miejsce w województwie w etapie okręgowym.

7)      Olimpiada Historyczna: Rafał Michałowski oraz Katarzyna Gregus uzyskali wysokie wyniki w II części zawodów okręgowych (eliminacjach ustnych).

8)      Czołowe miejsca w finałach Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym oraz Konkursie Polska w Unii zajęły: Agata Laska oraz Martyna Miszewska.

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content