AktualnościSukcesy uczniówSukcesy uczniów

Filomaci częstymi gośćmi w Brukseli!

Julia Tobolska zajęła drugie, a Natalia Czarnowskatrzecie miejsce (obie z klasy IE, geo-wos) w finaleKonkursu „Polska w Unii”. Na wysokim szóstym miejscu znalazła się Paulina Sikorska (IIE, geo-wos). Dziewczyny zdobyły wiele cennych nagród. Julia, Natalia oraz zwycięzca konkursu zostali zaproszeni przez Posła do Parlamentu Europejskiego Jarosława Wałęsę na wyjazd studyjny do Brukseli i Brugii.

 

Co roku w konkursie startuje ponad 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs składa się z trzech etapów, a jego finał odbywa się na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Tegoroczny finał konkursu odbył się w ramach Obchodów Dnia Europy i był połączony z konferencją naukową.

Tylko w tym roku, dzięki sukcesom w wielu różnych olimpiadach i konkursach wycieczki do Brukseli wygrało dziesięć osób z klas geo- wos naszego liceum. Wielu naszych multiolimpijczyków po takie nagrody sięga wielokrotnie!

Opiekun Jacek Borzyszkowski.

 

Skip to content