AktualnościSukcesy uczniów

Filomaci najlepsi w Polsce w olimpiadzie wiedzy o prawach człowieka!

Trzy tytuły laureata i pięć finalisty szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, indeksy na oblegane kierunki najlepszych uczelni w kraju (w tym np. na prawo, kierunki ekonomiczne, społeczne, filologie), zaproszenia na wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego to najnowsze zdobycze olimpijczyków z klas III i II geo-wos.

Finał Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym odbył się 7 marca na Uniwersytecie w Białymstoku. Wzięło w nim udział 73 olimpijczyków, którzy przebrnęli przez bardzo trudne eliminacje szkolne i okręgowe. Większość z nich reprezentowała najlepsze licea w Polsce. Nasze liceum miało w finale najliczniejszą reprezentację.

Miło nam poinformować, że I miejsce w Polsce w etapie centralnym olimpiady zajęła Marta Berent (IIE), a II miejsce w kraju Katarzyna Orłowska (IIIE). Na XI miejscu w Polsce uplasował się Krzysztof Bartela (IIIE). Cała trójka znalazła się  w gronie 25 laureatów olimpiady. Finalistami zostali Jeremi Mrówczyński, Julia Piesik (oboje IIE), Piotr Walczak, Sylwester Banaszak oraz Konrad Rudnik (wszyscy IIIE).

Marta to trzecia uczennica naszego liceum, która wygrała Olimpiadę Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Wcześniej najlepsze w Polsce okazały się uczennice profilu geo-wos Monika Jakubek (w 2014 r.) oraz Karina Krzoska (w 2016). 

Opiekunem olimpijczyków jest Pan Jacek Borzyszkowski

Skip to content