AktualnościSukcesy uczniów

Gratulacje dla naszych olimpijczyków!

Komitet Okręgowy Olimpiady Historycznej w Gdańsku ogłosił właśnie listę osób wytypowanych do etapu centralnego olimpiady. W gronie zgłoszonych do finału zawodów znaleźli się Jeremi Mrówczyński (IIIE, geo-wos) oraz Paulina Tubaja (IIE, geo-wos).

Świetnie wypadły dwie kolejne osoby z naszego liceum: Zuzanna Krysa (IIA, po-hist) oraz Klaudia Słodowicz (IIEg), które zebrały cenne doświadczenie. Przyda się ono w walce o awans do finału w kolejnej edycji olimpiady. Cała czwórka ma za sobą dwa etapy eliminacji okręgowych, tj. część pisemną i ustną.

Olimpiada historyczna jest olimpiadą przedmiotową, która zapewnia jej laureatom i finalistom szczebla centralnego 100% z egzaminu maturalnego z historii oraz zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na wielu uczelniach w kraju.

Opiekun p. Jacek Borzyszkowski

Skip to content