AktualnościKULTURAlnI FILOMACI

Humaniści na wycieczce

Po ogromnym sukcesie w miastach na całym świecie, takich jak: Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin czy paryskie muzeum „Atelier des Lumières”, multisensoryczna, niezwykle angażująca zmysły wystawa największych dzieł VINCENTA VAN GOGHA zawitała do Gdańska. Uczniowie klas humanistycznych mieli okazję poznać dorobek twórczy tego znakomitego malarza oraz szczegóły jego życia.

Wieczorem przyszedł czas na spektakl w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej. „Mistrz i Małgorzata” według powieści – legendy Michaiła Bułhakowa. Pełne emocji widowisko w reżyserii Janusza Józefowicza, twórcy kultowych musicali „Metro”, „Polita” czy „Romeo i Julia” nie pozwoliło nikomu się nudzić. Poruszająca muzyka Janusza Stokłosy, zapierająca dech scenografia, najnowocześniejsze efekty specjalne i teksty piosenek Andrzeja Poniedzielskiego pozostawiły niesamowite wrażenie.

Będąc w Gdyni nie mogło również zabraknąć czasu na wizytę na nabrzeżu, przy którym zacumowane są ORP „Błyskawica” i „Dar Pomorza”.

Skip to content