AktualnościSukcesy uczniów

I i III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pix Programming Challenge

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Wszystkie etapy odbyły się zdalnie.

Z Technikum im. Stefana Bieszka do konkursu zgłosiło się 8 uczniów: czterech z klasy I TI, dwóch z klasy II TI oraz dwóch z klasy III TI. Konkurs składał się z 3 etapów: Eliminacji (23-29.11.20r.), Półfinałów (5.12.20r.) oraz Finałów(12.12.20r.). Wszyscy zgłoszeni uczniowie wzięli udział w eliminacjach, w różnych grupach konkursowych. W półfinałach – w każdej grupie – wyłoniono 30 uczestników, którzy dotarli do rozgrywek finałowych. Dwóch uczniów naszej szkoły zajęło bardzo wysokie miejsca w konkursie w grupie SKILLED. Uczeń Hubert Szymik (I TI) zajął I miejsce, a Jakub Pasiński (I TI) – III miejsce. W tej grupie do zmagań konkursowych przystąpiło 3479 uczniów z całej Polski. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów

Skip to content