AktualnościSukcesy uczniów

II Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej „Poetycki Listopad” – ,,Poetic November”

II Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej „Poetycki Listopad” – ,,Poetic November

Dnia 27 listopada 2018 w auli naszej szkoły odbyła się II edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Angielskiej, pt. „Poetic November’’. Konkurs został zorganizowany przez zespół przedmiotowy języka angielskiego pod kierownictwem mgr Ewy Steinke oraz mgr Pauliny Gierszewskiej przy Zespole Szkół w Chojnicach.

Konkurs miał na celu poszerzenie znajomości literatury i twórczości poetów anglojęzycznych  przez uczniów, zwiększenie zainteresowania uczniów poezją obcojęzyczną, oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

O wygraną walczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i podstawowych  oraz szkół ponadgimnazjalnych z regionu chojnickiego.

Uczestnicy prezentowali amerykańskie lub angielskie utwory w dwóch kategoriach: interpretacja poezji oraz poezja śpiewana. Pierwsze miejsce w kategorii poezji śpiewanej zajęła Wiktoria Żmudzka, która wykonała akompaniując sobie  na fortepianie piękną balladę Joan Baez „House Carpenter”.  Jury w składzie: p. P. Gierszewska, p. T. Lipiński oraz p. E. Steinke przyznało pierwsze miejsce w kategorii interpretacji  Barbarze Pochwałowskiej. Uczennica II LO w Chojnicach zaprezentowała smutny wiersz amerykańskiej poetki Anne Sexton, pt. „Oh”.

W poszczególnych kategoriach miejsca zajęli:

Interpretacja poezji:

I miejsce – Barbara Pochwałowska, II LO im. Władysława Andersa

 II miejsce – Szymon Krenski,  Społeczna Szkoła Podstawowa w Czersku

III miejsce – Oliwia Pryba, Społeczna Szkoła Podstawowa w Czersku                                          

Poezja śpiewana:

I miejsce – Wiktoria Żmudzka, LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach

II miejsce – Julia Lepak, LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach

Nagrody dla zwycięzców  zostały ufundowane przez Samorząd Szkolny LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach, Towarzystwo Przyjaciół Liceum im. Filomatów Chojnickich, firmę Topcar z Chojnic,  oraz wydawnictwo edukacyjne Pearson.

Nagrodzeni i biorący udział w konkursie otrzymali nagrody i dyplomy z rąk pani M. Gierszewskiej, dyrektor Zespołu Szkół w Chojnicach, oraz pana O. Buchwalda, vice-dyrektora liceum.  Nauczyciele otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania dla prowadzących konkurs.  Anna Aubrecht Prądzyńska i Michał Günther wywiązali się świetnie z zadania na przemian prowadząc konferansjerkę w języku polskim i angielskim, a Zuzanna Szczepańska była odpowiedzialna za oprawę fotograficzną.

Zapraszamy do udziału w kolejnej trzeciej edycji konkursu!

Skip to content