Aktualności

II Powiatowy Konkurs Realioznawczy Języka Niemieckiego

Niedawno odbył się w naszej szkole II Powiatowy Konkurs Realioznawczy Języka Niemieckiego „Moje spotkanie z kulturą krajów niemieckojęzycznych“. W konkursie wzięli udział zarówno uczniowie szkół gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych powiatu chojnickiego przedstawiając publiczności swoje prezentacje multimedialne. Jury w składzie: przewodnicząca Pani Beata Górna oraz Pani Iwona Nakielska oceniały poprawną wymowę i intonację, poprawność gramatyczną i leksykalną oraz atrakcyjność prezentacji tematu. Po burzliwych naradach Jury ogłosiło zwycięzców:

– w kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Anna Pupka Lipińska z Gimnazjum w Sławęcinie, drugie miejsce Alicja Patela z Zespołu Szkół nr 7 w Chojnicach, a trzecie miejsce Michaela Sigmanska z Gimnazjum w Sławęcinie

– w kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Marta Korda z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie, drugie Katarzyna Kiełpińska z Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach, a trzecie Kacper Gbur również z naszej szkoły. Laureaci otrzymali ciekawe nagrody książkowe oraz pendrive sponsorowane przez firmę WESTPOL.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulujemy wygranym oraz zapraszamy serdecznie na kolejną edycję w przyszłym roku!

Skip to content