Aktualności

III Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej

Już po raz trzeci w auli naszej szkoły odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej, pt. „Poetic November”. Konkurs został zorganizowany przez zespół przedmiotowy języka angielskiego pod kierownictwem  nauczycielek Ewy Steinke oraz Pauliny Gierszewskiej.

Konkurs ma na celu poszerzenie znajomości literatury i twórczości poetów anglojęzycznych  przez uczniów, zwiększenie zainteresowania uczniów poezją obcojęzyczną, oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich i twórczych.

.

Zainteresowanie konkursem w tym roku było duże. O wygraną walczyło kilkunastu uczniów szkół podstawowych  oraz licealnych z regionu chojnickiego. Uczestnicy zaprezentowali amerykańskie lub angielskie utwory w trzech kategoriach: interpretacja poezji, poezja śpiewana, oraz po raz pierwszy limeryk.

W oczekiwaniu na werdykt jury w jazzowe klimaty zaprosił obecnych Maksymilian Wilk, z klasy  2e  „Starego Ogólniaka”, który zagrał na saksofonie.

W poszczególnych kategoriach miejsca zajęli:

Interpretacja poezji:

I miejsce – Aleksandra Jażdżewska, II LO im. Władysława Andersa w Chojnicach

 II miejsce – Maria Żróbek, LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach

III miejsce – Barbara Pochwałowska, II LO im. Władysława Andersa w Chojnicach

Poezja śpiewana:

I miejsce – Maja Czarnecka i Nadia Czarnecka, II LO im. Władysława Andersa w Chojnicach

II miejsce – Nikodem Czajkowski, LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach

III miejsce – Zuzanna Kiedrowicz, LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach

Limeryk

I miejsce – Julita Bonna, SP nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Tucholi

 II miejsce – Amelia Pobóg-Lenartowicz,  II LO im. Władysława Andersa w Chojnicach

Poniżej zamieszczamy nagrodzony limeryk. Gratulujemy kreatywności!  Wszystkich zachęcamy do spróbowania tej krótkiej formy poetyckiej i napisania własnego limeryku.

I came to the town

And there was a clown

I also saw boxes

With dancing foxes

One of them has got a crown.

                                            Julita Bonna

Nagrody ufundował Zespół Szkół,  osoby prywatne oraz  firma Topcar Chojnice. Laureaci dostali książki i płócienne torby z napisem Poetycki Listopad, tak jak nazwa imprezy.

Nagrodzeni i w konkursie otrzymali nagrody i dyplomy wręczone przez  vice-dyrektora liceum Olgierda Buchwalda oraz członków jury.  Grażyna Kuligowska, anglistka z Zespołu Szkół wręczyła podziękowania nauczycielom i za przygotowanie uczniów do konkursu.

Prowadzący Paulina Hamerska i Mateusz Pilcek  z 2d LO zaprosili wszystkich do wspólnego zdjęcia i do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Organizatorzy dziękują  prowadzącym,  Oliwii z 2d odpowiedzialnej za dokumentację fotograficzną, Krzysztofowi Kołatce i Michałowi Nickiemu z 2TIH za obsługę techniczną,  i szczególnie pani Aleksandrze Semrau za pomoc w przygotowaniu auli do konkursu.

Zapraszamy do udziału w kolejnej  czwartej edycji konkursu!

Skip to content