Aktualności

„Info Słupia 2023” – V miejsce w finale

20 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich w Słupsku odbył się Międzywojewódzki Konkurs Informatyczny „InfoSłupia 2023” pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Słupska.

Zwycięzcami konkursu zostali :

Była to już 9. edycja konkursu cieszącego się dużym zainteresowaniem m.in. ze względu na popularność wśród młodzieży zawodów technik informatyk i technik programista.

I etap konkursu to eliminacje przeprowadzane w szkołach zgłoszonych do konkursu i polegał na rozwiązaniu testu obejmującego szeroko rozumianą informatykę. Przystąpiło do niego 419 uczniów z 12 szkół województwa pomorskiego, z których 49 awansowało do półfinału w tym 4 Naszych uczniów z klasy III TI Gracjan Statkiewicz, Filip Kiedrowski, Jan Macugowski oraz Hubert Szymik pod opieką Angelika Gwarnej.

Półfinał odbył się w auli Zespołu Szkół „Elektryk”. Uczestnicy rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte o charakterze koncepcyjnym. Największą trudność sprawiły im zadania związane z logiką komputerową, sieciami komputerowymi oraz złożone zagadnienia dotyczące przeliczania między systemami liczbowymi.

Do finału awansował Hubert Szymik, który ostatecznie zajął V miejsce.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content