Aktualności

Informacje dotyczące organizacji oraz nadzoru nad wypoczynkiem

Informacje dotyczące organizacji oraz nadzoru nad wypoczynkiem:

Zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowanym Poradnikiem, który zawiera najważniejsze informacje dotyczące przygotowań do wyjazdów na wypoczynek. Są też określone obowiązki organizatorów wypoczynku, kierowników i wychowawców wypoczynku, a przede wszystkim informacje o obowiązku zapewnienia dzieciom i młodzieży bezpieczeństwa.

Informacje zawarte są na poniższych stronach:

·         https://wypoczynek.mein.gov.pl/, na której znajduje się baza wypoczynku, „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”, możliwość sprawdzenia autokaru „bezpieczny autobus”, itd.

·         https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2 zamieszczone są dodatkowe informacje, m.in. dla rodziców, organizatorów, które są niezbędne do prawidłowej organizacji wyjazdu dziecka i mają wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa podczas wypoczynku.

Przydatne linki dotyczące bezpieczeństwa:

·         Serwis https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ – wpisując numer rejestracyjny pojazdu rodzice otrzymają bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.

·         Strona internetowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – https://www.gov.pl/web/mswia/system-powiadamiania-ratunkowego. To system powiadamiania ratunkowego numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej.

·         Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych – https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych . Są tam informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ, gdzie w profilach krajów znajdują się informacje i ostrzeżenia dla podróżujących.

·         Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz”, https://odyseusz.msz.gov.pl/. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa i w razie konieczności będzie możliwy szybki kontakt, czy skuteczna pomoc.

Z poważaniem

Joanna Sawczyn

dyrektor

Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie

Skip to content