AktualnościSukcesy uczniów

Jeremi w finale Olimpiady Historycznej!

Jeremi Mrówczyński z klasy IIE, geo-wos zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Historycznej. To jego drugi, tegoroczny finał olimpiady przedmiotowej. Wcześniej Jeremi, podobnie jak koleżanka z klasy Marta Berent, zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Laureaci i finaliści szczebla centralnego obu olimpiad otrzymują 100% z matury, odpowiednio z historii oraz wiedzy o społeczeństwie oraz zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na licznych kierunkach studiów, np. na prawo na Uniwersytecie Warszawskim, czy Uniwersytecie Jagiellońskim.

Jeremi to lider naszej licznej grupy olimpijczyków z historii. Na etapie okręgowym olimpiady historycznej u boku naszego olimpijskiego weterana doświadczenie zdobywali nasi pierwszoklasiści: Klaudia Słodowicz, Paulina Tubaja, Jędrzej Gierszewski (wszyscy IEg, geo-wos) oraz Klaudia Drzycimska i Zuzanna Krysa (obie IA, pol-hist po SP).

Nasze olimpijskie nadzieje powalczą o laury w olimpiadach z historii i wiedzy o społeczeństwie w kolejnych edycjach.

Opiekunem olimpijczyków jest Pan Jacek Borzyszkowski

Skip to content