AktualnościSukcesy uczniów

Jest moc! Sześcioro Filomatów w finale olimpiady!

Julia Tobolska, Natalia Czarnowska (obie IIIE, geo-wos), Katarzyna Gregus, Martyna Miszewska (obie IIE, geo-wos), Mikołaj Ossowski (IIIE) oraz Agata Laska (IIE) zostali laureatami eliminacji okręgowych Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym i awansowali do etapu centralnego. Finał tej olimpiady odbędzie się w lutym na Uniwersytecie w Białymstoku.

Laureaci i finaliści szczebla centralnego tej olimpiady są zwalniani z postępowania rekrutacyjnego na wielu kierunkach renomowanych uczelni (np. na prawo, kryminologię, kierunki ekonomiczne, filologie, dziennikarstwo)

W zawodach brali też udział kolejni olimpijczycy z naszej szkoły: Rafał Michałowski (IIE, został finalistą szczebla okręgowego i zajął VIII miejsce w województwie), Jacek Pałubicki (IIE) oraz Marta Jaracz (IIIE). Do etapu centralnego awansowało siedmiu najlepszych uczestników finału wojewódzkiego (zawodów okręgowych)

Uczestnicy zawodów musieli wykazać się szczegółową znajomością nie tylko zagadnień z zakresu praw człowieka, ale także z zakresu historii najnowszej i wiedzy o społeczeństwie. Tradycyjnie poziom trudności testów przygotowanych przez Komitet Główny olimpiady był bardzo wysoki, a wyniki uczniów z województwa pomorskiego na tle innych wyników w kraju wysokie.

Finał wojewódzki olimpiady odbył się już po raz czwarty w naszym liceum. Komisję Okręgową tworzyli nauczyciele- opiekunowie uczestników finału wojewódzkiego, a testy były sprawdzane według klucza przygotowanego przez organizatorów olimpiady z Białegostoku.

Patronat honorowy nad olimpiadą sprawuje Poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Wałęsa (ufundował nagrody rzeczowe). Patronat medialny sprawuje Gazeta Pomorska. Poczęstunek uczestnikom zapewnili Pracodawcy Pomorza, a dyplomy i zaświadczenia Zakład Usług Kserograficznych Państwa Miszewskich z Chojnic.

Opiekunem w/w uczniów jest Pan Jacek Borzyszkowski

Skip to content