AktualnościSukcesy uczniówSukcesy uczniów

Karina pierwsza, Agata szósta w finale ogólnopolskiej olimpiady!

Wspaniała passa naszych olimpijczyków trwa. Karina Krzoska (IIE, geo-wos) okazała się najlepszaw Polsce w etapie centralnym Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki! Szóste miejsce w kraju zajęła Agata Starzyńska (IIIH, geo-wos). Obie nasze fantastyczne dziewczyny uzyskały swoje kolejne tytuły laureata szczebla centralnego olimpiady.

Karina powtórzyła wielkie osiągnięcie Moniki Jakubek (IIIH), która w poprzednim roku również okazała się najlepsza w Polsce w etapie centralnym olimpiady. Monika wygrała wówczas Olimpiadę Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.

Tytuł laureata szczebla centralnego Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki zapewnia zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na wiele kierunków renomowanych uczelni, w tym na ponad 30 kierunków na Uniwersytecie Jagiellońskim (m.in. prawo, psychologia, filologie). W tegorocznej edycji olimpiady wystartowało blisko trzy tysiące uczniów, a do finału awansowało 41 najlepszych. Wśród uczestników etapu centralnego było bardzo wielu reprezentantów najlepszych liceów w kraju. Finał olimpiady odbył się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ten rok obfituje w olimpijskie sukcesy naszych licealistów. Uczniowie dwóch klas geo-wos zdobyli w 2015 roku 13 tytułów laureata i 8 tytułów finalisty szczebla centralnego w siedmiu olimpiadach. To jeden z najlepszych wyników w Polsce. Rekordzistką w skali kraju jest Karina Krzoska, która tylko w dwóch ostatnich miesiącach uzyskała siedem tytułów laureata szczebla centralnego olimpiady i trzykrotnie znalazła się na olimpijskim podium.

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content