AktualnościSukcesy uczniów

Kolejni Filomaci kwalifikują się do finału olimpiady

 Mamy za sobą pierwszy etap okręgowy olimpiady. Dziewięcioro uczniów naszego liceum przebrnęło przez eliminacje szkolne i przystąpiło do zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. 

W gronie uczestników eliminacji okręgowych znaleźli się: Marta Berent (IIIE, geo-wos), Wiktoria Tandecka (IICg, pol-biol), Monika BelkeWiktoria OżańskaAmanda SzyszkaEmilia Zientara (wszystkie IIEg, geo-wos), Aleksandra JanuszewskaKornelia KrygerTomasz Rybarczyk (wszyscy IIE, geo-wos). 

Cała dziewiątka wypadła znakomicie, a sześcioro Filomatów zdobyło awans do etapu centralnego olimpiady. W marcu w Warszawie, w finale olimpiady, nasze liceum reprezentować będą: Marta, Wiktoria Tandecka, Monika, Amanda, Kornelia i Tomasz.  

Organizatorem olimpiady jest Uniwersytet Warszawski. Laureaci i finaliści szczebla centralnego uzyskują zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na wielu uczelniach w kraju.  

Opiekun p. Jacek Borzyszkowski 

Skip to content