AktualnościSukcesy uczniów

Kolejnych sześć miejsc w finale Olimpiady

10 grudnia odbył się finał wojewódzki Olimpiady Wiedzy o III RP. Uczniowie z różnych szkół województwa pomorskiego rywalizowali w nim o siedem miejsc w etapie centralnym olimpiady, prestiżowe indeksy renomowanych uczelni oraz stypendia naukowe.

Zawody składały się z dwóch części- testów o znacznej skali trudności. Uczestnicy zawodów musieli się wykazać szczegółową wiedzą m.in. z zakresu historii polskiego parlamentaryzmu, genezy demokracji w Polsce, ustroju politycznego RP, prawa, praw człowieka, systemu partyjnego i wyborczego, najnowszej historii Polski.

W gronie siedmiu zakwalifikowanych do etapu centralnego olimpiady w Białymstoku- laureatów szczebla okręgowego znaleźli się uczniowie naszego liceum: Julia Tobolska (IIIE, geo-wos), Katarzyna Gregus (IIE, geo-wos), Natalia Czarnowska oraz Mikołaj Ossowski (oboje IIIE), Agata Laska oraz Rafał Michałowski (oboje IIE).

Martyna Miszewska, Paulina Dyrka (obie IIE) oraz Marta Jaracz (IIIE) zajęły ex aequo IX miejsce w województwie i zostały finalistkami szczebla okręgowego olimpiady.

W skład Komisji Okręgowej wchodzili nauczyciele- opiekunowie uczestników olimpiady, a testy były sprawdzane ściśle według klucza przygotowanego przez organizatorów olimpiady.

Patronat honorowy nad olimpiadą sprawuje Poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Wałęsa, który ufundował dla wszystkich laureatów szczebla okręgowego nagrody rzeczowe. Patronat medialny nad zawodami objęła Gazeta Pomorska. Poczęstunek uczestnikom zapewnili Pracodawcy Pomorza, a dyplomy i zaświadczenia Zakład Usług Kserograficznych Państwa Miszewskich z Chojnic.

Opiekunem w/w olimpijczyków jest Pan Jacek Borzyszkowski

 

Skip to content