Aktualności

Konferencja klimatyczna w Człuchowie

„Zrównoważona produkcja, zrównoważona konsumpcja, przeciwdziałanie marnotrawieniu żywności, ochrona klimatu, dobre życie” – to tytuł konferencji, która odbyła się 13 października w Człuchowie i została zorganizowana przez Zespół Szkół Społecznych STO, Chojnicki Alarm dla Klimatu oraz firmę Goodvalley z Przechlewa.

Wzięły w niej udział uczennice naszej szkoły: Sara Janikowska z klasy 4B i Wiktoria Kupiecka z klasy 2B, które przygotowały i przedstawiły prezentację multimedialną na temat: „Ochrona klimatu”.

Na początku spotkania wystąpił Ambasador Królestwa Danii Ole Tofta, który omówił „Duńskie podejście do współczesnych globalnych i regionalnych przemian”. Następnie Jeppe Petersen, Regionalny Lider ds. Żywności i Rolnictwa w Danii, zaprezentował praktyczne porady dotyczące rozwiązania problemów w zrównoważony sposób.

Po wystąpieniu głos otrzymała młodzież należąca do dwóch chojnickich i dwóch człuchowskich szkół średnich.

Na zakończenie wszyscy obecni stworzyli „chmurę klimatyczną”, która posłuży do przygotowania apelu klimatycznego.

Skip to content