Aktualności

Konkurs „Chojnice w 20-leciu międzywojennym” 

31 stycznia w auli Liceum odbył się konkurs upamiętniający 97 rocznicę powrotu Chojnic do odrodzonej II Rzeczypospolitej.

Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 20 zadań dotyczących wydarzeń związanych zarówno z powrotem Chojnic do Macierzy, jak również z dziejami miasta w latach II Rzeczypospolitej. Rywalizacja obejmowała 2 grupy uczestników – Gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne.

W pierwszej grupie najlepsze wyniki uzyskały: Oliwia Babińska {1miejsce}, Agnieszka Wasielewska {2 miejsce}, Alicja Mionskowska, Klaudia Szramka {ex aequo miejsce 3} reprezentujące Gimnazjum nr1 w Chojnicach. W grupie szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Patryk Syngierski {II LO w Chojnicach }, Maksymilian Orlikowski {Technikum im. Stefana Bieszka} zajął miejsce drugie. Pozycję trzecią zajęła Oliwia Bakhaus {LO im. Filomatów Chojnickich}.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele historii, Towarzystwo Przyjaciół LO im.Filomatów Chojnickich,fundatorami nagród Starosta Powiatu Chojnickiego pan Stanisław Skaja oraz burmistrz Chojnic pan Arseniusz Finster oraz pan Maciej Werra przewodniczący Komisji Miejskiej NSZZ”Solidarność” Pracowników Oświaty.

 

 

Skip to content