Aktualności

Konkurs Języka Angielskiego FOX 2017

Konkurs Języka Angielskiego FOX 2017

Etap szkolny

W dniu 28 lutego 2017 odbył się Konkurs Języka Angielskiego FOX 2017. Organizatorem konkursu jest Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe „Kaganek” oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Bielsku Białej. Honorowy patronat sprawuje MEN, patronat naukowy Instytut Filologii Angielskiej UJ w Krakowie.

W konkursie na etapie szkolnym wzięło udział 15 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:

Lions – klasy I liceum

Eagles – klasy II i III liceum

Formuła testu konkursowego obejmuje wiedzę z zakresu gramatyki, słownictwa, kultury i cywilizacji oraz przeczytanej lektury.

Uczniowie biorący udział w konkursie podzielili się z nami spostrzeżeniami :

Konkurs był dla nas ciekawym doświadczeniem i dużym wyzwaniem. Test sprawdzał bardzo duży obszar wiedzy. Uczniom podobała się koncepcja przeczytania w j. angielskim odpowiednich dla poszczególnych poziomów lektur. Dla poziomu Eagles byla to lektura: „The Tempest”, W. Shakespeare’a w adaptacji H.Q. Mitchell, dla Lions:  „The Phantom of the Opera”, G. Leroux w adaptacji H.Q. Mitchell.

Niektórzy uczestnicy konkursu brali w nim udział po raz kolejny i wyrazili chęć wzięcia udziału w następnych edycjach konkursu.

 

Skip to content