Aktualności

Konkurs Pomorskie drogi do Niepodległej. Rozstrzygnięcie konkursu w Starogardzie Gdańskim.

Po Gdańsku, Sztumie i Wejherowie przyszedł czas na Starogard Gdański. Rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka we współpracy z władzami powiatów miało bardzo uroczysty charakter. Do zaprezentowania swoich prac zaproszeni zostali uczniowie czterech powiatów: chojnickiego, kartuskiego, kościerskiego i starogardzkiego. Była to największa Gala Powiatowa, ponieważ wyróżnione zostały prace aż ośmiu zespołów. Liczba ta była wynikiem licznego udziału młodzieży w poszukiwaniu informacji o bohaterach sprzed wieku. Nasz powiat reprezentowały m. in. trzy zespoły: „Augustynki” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie oraz „WOW” i „idk” z Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich. Nie zabrakło również pozostałych autorów prezentacji, jakich w naszym powiecie było ogółem siedemnaście.

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich – Wiktoria Belke, Oliwia Jankowska i Weronika Bosiacka zajęły II miejsce w konkursie. Nagrodzona prezentacja została poświęcona Bolesławowi Domańskiemu, zasłużonemu działaczowi społecznemu i duchownemu. Dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom wręczyli wicemarszałkowie województwa pomorskiego. Na wszystkich uczestników i opiekunów czekały upominki. Całości dopełnił seans filmowy, zaprezentowano najnowszy film Filipa Bajona „Kamerdyner”, oddający ducha czasów walki o niepodległość na Pomorzu.

 

Fot. Aleksandra Mokwa-Kaługa (www.niepodlegla.pomorskie.eu)

Skip to content