Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej – ,,Poetic November”

Dnia 29 listopada 2017r. w auli naszej szkoły odbyła się I edycja Konkursu Poezji Angielskiej, pt. „Poetic November’’. Konkurs został zorganizowany przez zespół przedmiotowy języka angielskiego pod kierownictwem mgr Ewy Steinke oraz mgr Pauliny Gierszewskiej przy Zespole Szkół w Chojnicach.

Konkurs miał na celu:

1. Promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i rozwijania umiejętności językowych.
  2. Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.
  3. Stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności   językowych we współzawodnictwie z innymi uczniami szkoły.
  4. Rozwijanie uzdolnień uczniów.
  5. Podniesienie samooceny uczniów.

O wygraną walczyli uczniowie trzecich klas szkół gimnazjalnych oraz pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych z regionu.

Uczestnicy prezentowali amerykańskie lub angielskie utwory w dwóch kategoriach: interpretacja poezji oraz poezja śpiewana.

W poszczególnych kategoriach laureatami zostali:

Interpretacja poezji:

I miejsce – Aleksandra Miloch – II LO im. Władysława Andersa w Chojnicach

II miejsce – Julia Lipska – Zespół Szkół Gimnazjalnych i Ogólnokształcących im. Stefana Czarnieckiego, Gimnazjum nr 3 w Człuchowie

III miejsce – Klaudia Graban – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bartłomieja  Nowodworskiego w Tucholi

Poezja śpiewana:

I miejsce – Paweł Kiedrowski – LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach

II miejsce – Oliwia Selka – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bartłomieja  Nowodworskiego w Tucholi

III miejsce – Anna Jażdżewska i Maria Kiedrowska – LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach

Nagrody dla wygranych zostały ufundowane przez: Zespół Szkół w Chojnicach, Gazetę Pomorską oraz firmę “Topcar”.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy uczestnictwa, a nauczyciele prowadzący podziękowania za przygotowanie. Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla uczestników materiały zawierające prezentowane utwory.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania dla uczennic naszej szkoły z klasy Ib: Aleksandry Karasiewicz, Laury Reszka oraz Julii Sokal, które były odpowiedzialne za konferansjerkę oraz oprawę fotograficzną.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!