AktualnościSportSukcesy uczniówSukcesy uczniów

Koszykarze UKS w półfinałach wojewódzkich

Koszykarzom UKS nie udało się awansować do finałów wojewódzkich w koszykówce. W półfinale musieli uznać wyższość drużyny ze Starogardu.

Zawodnicy Zespołu Szkół świetnie rozpoczęli turniej półfinałowy. Po zaciętym meczu udało im się wygrać z liceum z Kościerzyny. Losy spotkania ważyły się do samego końca. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej przewagi a o wyniku końcowym zadecydował trafiony rzut na zwycięstwo przez Gracjan Ramlowa. Niestety nie udało się powtórzyć takiego wyczynu w meczu z gospodarzami. Drużyna ze Starogardu po niemrawym początku kiedy to przegrywała 0-8 odnalazła rytm i skuteczność w rzutach do kosza. Pozwoliło im to odrobić straty i wypracować prowadzenie, którego nie oddali to końca spotkania.

Ostatecznie to koszykarze z Kociewia będą walczyć w finale wojewódzkim. Naszym zawodnikom dziękujemy za walkę do samego końca i emocje, których dostarczają nam za każdym razem kiedy pojawiają się na parkiecie!

Skład zespołu : Kuba Skwierawski, Kacper Fojuth, Maks Briegmann, Maciej Thiede, Jakub Lepak, Hubert Zieliński, Jan Miszewski, Fabian Brzeziński, Arek Beski, Adrian Ziemiński, Gracjan Ramlow, Mateusz Kleszcz, Kacper Kupczyk. Trenerem zespołu jest p. Jarek Wróblewski

Skip to content