Aktualności

Ksiądz senator. W 150. rocznicę urodzin Feliksa Bolta, maturzysty chojnickiego

W dniu 23 października w ramach Tygodnia Kultury Kaszubskiej odbył się po raz kolejny wykład poświęcony wybitnemu absolwentowi naszej szkoły. W ramach spotkania przedstawione zostały trzy referaty. Kazimierz Jaruszewski zaprezentował biografię ks. Feliksa Bolta, wskazując na jego patriotyczne działania. W przygotowanym przez Pawła Mynarczyka tekście zaprezentowane zostały sylwetki absolwentów chojnickiej  „alma mater”, którzy podjęli działalność parlamentarną. Olgierd Buchwald przedstawił natomiast życie szkoły w latach nauki ks. Feliksa Bolta. Wykład został zorganizowany staraniem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Chojnickiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Towarzystwa Przyjaciół LO im. Filomatów Chojnickich. Spotkanie poprowadził prezes TPLO Bogdan Kuffel.

 Skip to content