Aktualności

Kwietniowe spotkania z przyrodą

Olimpiada wiedzy ekologicznej
Dwie uczennice klasy 3b wzięły udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy Ekologicznej na wydziale biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Młode ekolożki wysłuchały również wykładu na temat życia w Bałtyku, przedstawionego przez pracownika Gdyńskiego Akwarium.
Zielona Szkoła w Chocińskim MłynieUczniowie klasy pierwszej biologicznej uczestniczyli w Zielonej Szkole zorganizowanej przez Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie. Plan zajęć obfitował w liczne atrakcje. Była wycieczka rowerowa, warsztaty zdobienia torby bawełnianej, warsztaty umożliwiające poznanie fauny ekosystemów wodnych. Nie zabrakło zwiedzania muzeum przyrodniczego i zagrody pokazowej oraz kolacji przy ognisku.
„Czwartkowe spotkania z przyrodą” w Parku Narodowym Bory TucholskieW ostatni czwartek kwietnia liczna grupa uczniów naszej szkoły wysłuchała wykładu na temat wilka. Pan dr Maciej Szewczyk z Uniwersytetu Gdańskiego podzielił się z uczestnikami szeroką wiedza na temat życia tych inteligentnych zwierząt. Prelekcja była przeplatana zdjęciami i nagraniami drapieżnika żyjącego w naszych lasach.
Sukces WiktoriiMiło nam poinformować, że uczennica klasy 3b Wiktoria Kowcun, wygrała etap rejonowy „Olimpiady PCK, zdrowe odżywianie, sport, dobre nawyki”. Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim! .

Skip to content