Lekcja wychowawcza klasy 1b w sądzie
W dniu 21.04.2026 r. uczniowie klasy 1b uczestniczyli w lekcji wychowawczej zorganizowanej w sądzie. Podczas zajęć młodzież miała możliwość bezpośredniego udziału w rozprawie sądowej w charakterze obserwatorów.
Celem spotkania było przybliżenie uczniom zagadnień prawnych oraz stworzenie okazji do refleksji nad własnymi poglądami i wartościami. Obserwowana sprawa karna została dostosowane do wieku uczestników oraz do problemów, z jakimi młodzież może spotkać się w życiu codziennym.
Udział w zajęciach miał charakter edukacyjny i wychowawczy, a zdobyte doświadczenia z pewnością pozwolą uczniom lepiej zrozumieć funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości oraz konsekwencje podejmowanych decyzji.
