AktualnościSportSukcesy uczniówSukcesy uczniów

Licealiada

W listopadzie zostały rozegrane rozgrywki w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady szkolnej 2021/2022. W ich trakcie nie mogło zabraknąć reprezentantów Zespołu Szkół w Chojnicach.  Reprezentacje prowadzone przez panią Aleksandrę Golińską i pana Pawła Skoniecznego zaprezentowały wysoką formę w trakcie rozgrywek miejskich- gdzie bez większych trudności wygrywały spotkania z rywalami z Chojnic. Zajmując  pierwsze miejsca w swoich kategoriach drużyny ZS zagwarantowały sobie udział w finale powiatowym w Czersku.

Finały zostały rozegrane dzień po dniu – 25 i 26.11. 2021 r. Jako pierwsze do walki o mistrzostwo powiatu stanęły nasze koleżanki. Walczyły dzielnie pokonując na swojej drodze szkoły z  Malachina i II LO z Chojnic. Niestety do szczęścia zabrakło zwycięstwa z LO w Czersku. Ostatecznie to właśnie ta szkoła mogła cieszyć się z pierwszego miejsca na podium.

Reprezentacja chłopców rozegrała swój turniej dzień później. Wszyscy liczyli na powtórzenie sukcesu sprzed dwóch lat, kiedy to właśnie Zespół Szkół Chojnice triumfował w zawodach. Niestety problemy kadrowe związane z kwarantannami zawodników pokrzyżowały plany na zwycięstwo. Mimo walki do ostatnich minut ZS zakończyło zawody na 4 miejscu.

Ostateczna klasyfikacja dziewcząt : 1. LO Czersk, 2 ZS Chojnice, 3 ZS Malachin, 4 II LO Chojnice.

Klasyfikacja chłopców : 1 LO Czersk, 2 ZS Malachin, 3 Technikum nr 2, 4 ZS Chojnice.

Dziękujemy za fantastyczne emocje. Za twardą obronę, za parady bramkarzy, szybkie kontry, konsekwentnie realizowaną grę w ataku pozycyjnym i zapierające dech w piersiach bramki ! Jesteśmy z Wami! J

Fotorelacja dzięki uprzejmości Wiktorii Porożyńskiej.

Skip to content