Aktualności

Listopadowe formy aktywności przyrodniczej

Akcje profilaktyczne 

W naszej szkole miały miejsce dwie akcje profilaktyczne – Stop uzależnieniom oraz Profilaktyka HIV/AIDS w związku z przypadającym na 1. grudnia Światowym Dniem Walki z HIV i AIDS. Z tej okazji zorganizowano wystawę plakatów oraz pogadanki związane z profilaktyką. Na zaproszenie pedagogów odbyło się spotkanie z pracownikiem Sanepidu. 

Serce dębu 

Uczniowie klas biologicznych wzięli udział w projekcji filmu przyrodniczego wyświetlanego przez Chojnicki Dom Kultury w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego pt.: Serce dębu. Był to dokument opisujący rok życia majestatycznego drzewa i jego mieszkańców. Film pozwolił spojrzeć na dąb jako doskonale funkcjonujący ekosystem. 

Niezwykła podróż po Wielkopolskim Parku Narodowym 

Żywe Muzeum Przyrody – Wielkopolski Park Narodowy to tytuł kolejnego wykładu z cyklu pt.: Czwartkowe spotkania z przyrodą organizowanego przez Park Narodowy Bory Tucholskie. Pan Patryk Rylik z pasją opowiadał między innymi o morenie czołowej, kemach i oczkach polodowcowych. 

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 

Uczniowie zainteresowani etapem szkolnym Olimpiady Wiedzy Ekologicznej proszeni są o zgłaszanie swojego udziału u nauczycielki biologii pani Sylwii Sobieszczuk w terminie do 16 grudnia. 

Skip to content