AktualnościSukcesy uczniów

Mamy już 17 kwalifikacji do etapów centralnych olimpiad!

W Chojnicach odbył się trzeci tegoroczny finał wojewódzki olimpiad związanych z przedmiotem wiedza o społeczeństwie. Tym razem najlepsi znawcy tematyki Unii Europejskiej z naszego województwa rywalizowali o pięć miejsc w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o UE, liczne indeksy na wyższe uczelnie (w tym na prawo), a także stypendia naukowe.

Rywalizacja składała się z dwóch części. Do drugiej awansowało dziewięciu uczestników, którzy najlepiej rozwiązali test zamknięty wielokrotnego wyboru. W tym gronie znalazło się aż siedmiu uczniów z naszego liceum. Filomaci potwierdzili, że Unia Europejska to ich koronna dyscyplina. Do finału olimpiady w Białymstoku zakwalifikowała się piątka naszych olimpijczyków: Natalia Czarnowska (IIIE, geo-wos), Agata Laska, Martyna Miszewska, Katarzyna Gregus oraz Rafał Michałowski (wszyscy IIE, geo-wos). Finalistkami szczebla okręgowego zostały Natalia Wirkus (IIE) oraz  Julia Tobolska (IIIE), wyróżnienia zaś otrzymali Mikołaj Ossowski (IIIE) oraz Jacek Pałubicki (IIE)

Komisje okręgowe olimpiad rozgrywanych w Chojnicach tworzą nauczyciele- opiekunowie uczestników zawodów. Testy są ściśle sprawdzane według klucza przygotowanego przez organizatorów olimpiad z Białegostoku. Nienaruszalność kopert z testami i kluczami odpowiedzi jest potwierdzana przez uczestników olimpiady na początku zawodów.

Patronat honorowy nad olimpiadą sprawuje Poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Wałęsa (ufundował nagrody rzeczowe). Patronat medialny sprawuje Gazeta Pomorska. Poczęstunek uczestnikom zapewnili Pracodawcy Pomorza, a dyplomy i zaświadczenia Zakład Usług Kserograficznych Państwa Miszewskich z Chojnic.

Mamy powody do dumy. Siedmioro olimpijczyków naszego liceum uzyskało już 17 kwalifikacji do etapów centralnych olimpiad organizowanych przez Stowarzyszenie COPTIOSH w Białymstoku. To najlepszy wynik w Polsce.

Wkrótce olimpijczycy z naszego liceum walczyć będą o kwalifikacje do etapów centralnych w czterech kolejnych olimpiadach związanych z przedmiotem wiedza o społeczeństwie.

Opiekunem w/w olimpijczyków jest Pan Jacek Borzyszkowski.

Skip to content