AktualnościSukcesy uczniów

Mamy kolejnych trzech laureatów szczebla centralnego olimpiady!

Marta Berent (IIIE, geo-wos), Agata Wodowska (IIE, geo-wos po SP) oraz Jeremi Mrówczyński (IIIE) zdobyli tytuły laureata, zaś Wiktoria Petelska (IIIE) została finalistką szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka.

Finał olimpiady odbył się na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Marta zajęła w nim I, zaś Agata VI miejsce w Polsce. Do finału zakwalifikowało się 73 uczniów szkół średnich. 25 z nich uzyskało tytuły laureata szczebla centralnego. Dla Marty to już trzecie zwycięstwo w finale ogólnopolskim olimpiady. Uczennice naszej szkoły aż sześciokrotnie zajmowały I miejsce w Polsce w finałach ogólnopolskich olimpiad!

Laureaci i finaliści szczebla centralnego są zwalniani z postępowania rekrutacyjnego na kilkudziesięciu uczelniach w kraju. Zdobywają indeksy np. na prawo, kryminologię, psychologię, kierunki ekonomiczne, filologie oraz lingwistyki.

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content