Maratony Matematyczne

W ramach udziału w projekcie Szkoła Przyszłości, w dniach: 22 września br. oraz 27 października br. (soboty!), odbyły się MARATONY MATEMATYCZNE dla maturzystów (klasa humanistyczna oraz klasa  matematyczno-fizyczna).

Podczas zajęć, przy porcji dobrego jedzenia oraz pełnego skupienia, powtarzaliśmy materiał z matematyki obejmujący zakres szkoły średniej na poziomie podstawowym. Rozwiązywaliśmy zadania, zagadnienia matematyczne poprzez wykonywanie ćwiczeń. Dzięki tłumaczeniom i pomocy pani profesor Ewelinie Oksentowicz, która poprowadziła maratony, udało nam się zrozumieć i wykonać wiele zadań maturalnych z lat ubiegłych.

Czeka nas jeszcze dużo wysiłku, by przygotować się do matury Anno Domini 2019, a jak to powiedział Leon Jeśmanowicz: Nic na świecie nie przychodzi bez pracy.                W matematyce nie ma talentów. Talent to zdolność logicznego myślenia, a tę nabywa się przez długą pracę.”

Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze wiosną, w którąś sobotę, nim zakwitną kasztany… 🙂

Marzenka Nakielska, III A