AktualnościSukcesy uczniów

Matura na 100%

Jeremi Mrówczyński oraz Marta Berent (oboje IIE, geo-wos) dzięki sukcesom w olimpiadach przedmiotowych zapewnili sobie zwolnienie z matury z wiedzy o społeczeństwie, a Jeremi dodatkowo także z historii. Oznacza to 100% na maturze z tych przedmiotów. Co roku, z takiego zwolnienia z matury z historii lub wosu korzysta zaledwie po kilku uczniów z województwa pomorskiego.

Jeremi został finalistą szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz Olimpiady Historycznej. Marta zdobyła tytuł finalisty szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Polsce w Świecie Współczesnym. W tym roku z powodu COVID-19 nie przyznano tytułów laureata szczebla centralnego w obydwu olimpiadach.

Sukcesy na szczeblu centralnym w powyższych olimpiadach to przepustka na najbardziej oblegane kierunki studiów na najlepszych polskich uniwersytetach, np. na prawo na uniwersytetach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku.

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content