AktualnościSport

Mikołajkowy Turniej Koszykówki Chłopców

Dnia 03.12.15 w Zespole Szkół w Chojnicach odbył się Mikołajkowy Turniej Koszykówki Chłopców zorganizowany przez UKS Ogólniak. Do zawodów przystąpiły drużyny z chojnickiego Gimnazjum nr 2, Liceum Katolickiego, II Liceum Ogólnokształcącego oraz gospodarzy turnieju- UKS Ogólniak. Turniej został rozegrany systemem grupowym, w którym zwycięzcy walczyli o I miejsce, a przegrani grali w spotkaniu o miejsce III.

W meczu rozpoczynającym sportowe zmagania zespół UKS Ogólniak pokonał Liceum Katolickie- wygrywając 55- 18, tym samym gwarantując sobie udział w finale imprezy. Spotkaniu 2 grupy towarzyszyły nie lada emocje, a na każdy punkt drużyny Gimnazjum nr 2 odpowiadali chłopcy z II LO. Ostatecznie to starsi zawodnicy mogli cieszyć się z awansu- zwyciężając 26- 25. Przegrana w grupie nie złamała morale zawodników z Gimnazjum. Postawili oni trudne warunki zawodnikom z Katolika, którzy odparli jednak atak gimnazjalistów i wygrali mecz o III miejsce 32- 23. Tego dnia zespół UKS’u nie miał sobie równych. Dowodem na to była ich wygrana w finale, gdzie zdominowali przeciwników z II LO, wygrywając 42- 17.

Skład zwycięskiego zespołu : Szymon Klauzo, Jakub Hackert, Wojciech Wysocki, Mikołaj Ejsmont, Piotr Obert, Damian Hinc, Dawid Kyszka, Fadi Al Dahan, Dawid Dalecki, Tomasz Marczewski, Mateusz Drążkowski, Paweł Ginter. Tabela końcowa:
I- UKS Ogólniak
II- II Liceum Ogólnokształcące
III- Liceum Katolickie
IV- Gimnazjum nr 2

 

Skip to content