Aktualności

Mnóstwo atrakcji na Targach PGA

W piątek 06.10 2017 r uczniowie Zespołu Szkół wybrali się na Targi Poznań Game Arena. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu „Szkoła przyszłości – zwiększenie kompetencji kluczowych uczniów szkół zawodowych”. PGA to największe w Polsce i tej części Europy  targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, organizowane zarówno dla branży jak i indywidualnych zwiedzających. Poznań Game Arena to niezwykle bogaty program rozrywkowy, premiery gier, turnieje eSportowe, gwiazd Twitch i gamingowego YouTube, znakomici cosplay’erzy, setki punktów atrakcji i oczywiście – co najważniejsze – wielu zacnych wystawców z najlepszą ofertą przygotowaną specjalnie dla zwiedzających. Odbywają się tu również konferencje, a w strefie biznesowej spotkać można było profesjonalistów z branży. Zwiedzających przyciągały prelekcje prowadzone przez światowe sławy twórców, animatorów czy projektantów. Dla tych, którzy dopiero startują w biznesie gier komputerowych oraz chcieliby dowiedzieć się więcej o możliwościach i perspektywach pracy, idealnym miejscem było Career Zone i warsztaty, organizowane w ramach Game Industry Conference.

Trzeba pamiętać, że PGA to głównie impreza targowa. Wśród atrakcyjnej cenowo oferty można było znaleźć także premierowy asortyment, niedostępny jeszcze w sklepach. Natomiast kiermasze gier były doskonałą okazją do znalezienia kultowych tytułów za bezcen. Warto było zabrać ze sobą duże plecaki 🙂

Uczestnicy wycieczki korzystali z wszystkich w/w atrakcji Targów i mimo, że byliśmy tak ponad siedem godzin to każdy miał jeszcze ochotę na więcej.

Jedno jest pewne – za rok jedziemy znowu 🙂

Skip to content