AktualnościSukcesy uczniów

Najliczniejsi w finale ogólnopolskim olimpiady!

Podobnie jak rok temu, aż ośmioro Filomatów wywalczyło awans do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Finał zawodów odbędzie się w marcu na Uniwersytecie w Białymstoku.

W gronie 73 osób zakwalifikowanych przez Komitet Główny do finału olimpiady znaleźli się następujący uczniowie naszego liceum: Marta Berent, Jeremi Mrówczyński i Julia Piesik (wszyscy IIE, geo-wos), Katarzyna Orłowska, Piotr Walczak, Krzysztof Bartela, Konrad Rudnik, Sylwester Banaszak (wszyscy IIIE, geo-wos). Żadna szkoła w Polsce nie ma tak wielu reprezentantów w etapie centralnym,

W zawodach okręgowych tytuły finalistów szczebla okręgowego wywalczyli: Zuzanna Błaszkowska (IEg. geo-wos), Aleksandra Januszewska (IE, geo-wos po SP), Agata Szyszka (IIIE), Anna Chełmowska, Jakub Januszewski, Radosław Daniels (wszyscy IIE). Do etapu okręgowego awansował Jakub Bruski (IIE)

Życzymy naszej reprezentacji równie udanego startu, jak w poprzednim roku. Poprzedni finał ogólnopolski przyniósł naszemu liceum najlepsze wyniki w kraju, tj. 4 tytuły laureata (2 osoby zajęły miejsca w czołowej dziesiątce) oraz 3 tytuły finalisty szczebla centralnego.

Laureaci i finaliści szczebla centralnego olimpiady mogą przebierać w ogromnej liczbie indeksów na uczelnie wyższe, w tym na prawo, kierunki ekonomiczne i społeczne, filologie, lingwistyki.

Opiekunem olimpijczyków jest Pan Jacek Borzyszkowski

Skip to content