AktualnościSukcesy uczniów

Najliczniejsi w finale Olimpiady!

Mamy za sobą przedostatni (ósmy!) etap centralny olimpiady z wiedzy o społeczeństwie i historii. Tym razem, aż siedmioro licealistów z naszej szkoły wzięło udział w finale Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej na Uniwersytecie w Białymstoku. Żadna ze szkół w Polsce nie miała tak wielu reprezentantów w finale tych zawodów.

Miło nam poinformować, że Zuzanna Krysa (IIIA pol-hist po SP), Zuzanna Machalewska oraz Tomasz Rybarczyk (oboje IIIE, geo-wos po SP) zostali laureatami, a Paulina Tubaja, Monika Belke (obie IIIEg, geo-wos) oraz Zuzanna Zura i Agata Wodowska (obie IIIE) zostały finalistkami szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Zuzanna Krysa zajęła VI miejsce w Polsce.

Do finału Olimpiady zakwalifikowało się 73 uczniów, z czego 25 uzyskało status laureata, a kolejnych 39 tytuł finalisty szczebla centralnego. Laureaci i finaliści tej olimpiady są zwalniani z postępowania rekrutacyjnego na kilkadziesiąt uczelni w kraju.

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content